Bečovská botanická zahrada

 

Pro  poznání...

 

Pro děti...

 

Pro zážitky...

Bečovská botanická zahrada o rozloze 9 hektarů je původně jedna z nejvýznamnějších historických sbírkových zahrad v Čechách. Bečovská botanická zahrada je pro Vás otevřena celoročně od svítání do soumraku. Vstup do areálu bývalého Beaufortského alpina, Rybniční zahrady a volnočasového areálu je možný pouze vstupní brankou z ulice Tovární u výrobního areálu Elektro v.d.. Otevření branky zajišťuje ostraha objektu, kterou nejdete ve vrátnici  Elektro v.d. (vlevo od branky). V případě nepřítomnosti zaměstnance ostrahy prosíme počkejte nebo volejte na tel: 775350059. Další informace na tel: 736642792

Chcete dokonale poznat Bečovskou botanickou zahradu? Víte jaká je její historie a význam? Kde najdete nejvzácnější dřeviny a sad starých krajových odrůd? Kde roste symbol zahrady Strom hrdina ČR Korkovník pana Koditka? Právě pro vás Bečovská botanická zahrada nabízí několik možností jejího poznání a další environmentální výchovu, vzdělávání a osvětu. Dále jsme pro Vás připravili několik vzdělávacích programů pro děti i dospělé a tématických workshopů.
Více se dozvíte v kapitole „Nabízíme“.

Pro Bečovskou botanickou zahradu jsou děti na prvním místě. Velmi důležitá je pro nás nenásilná ekovýchova a její uplatnění při vzdělávání dětí prostřednictvím zábavných učebních programů. U dětí, které se zúčastní vzdělávacího programu, by se měl nenásilně nastartovat zájem o přírodu a také se posílí jejich povědomí o místní historii a přírodních hodnotách. Kromě toho mohou děti v zahradě využít volnočasový areál s řadou kreativních prvků. K zapůjčení jsou připraveny různé hračky a sportovní vybavení, ale budete překvapeni jak si děti dokáží vyhrát s kusy dřev či s různými kamínky a zeminou.

Kromě poznávání Vám Bečovská botanická zahrada nabízí i řadu neopakovatelných zážitků. Pro návštěvníky jsou připraveny vyhlídky, altány i netradiční meditační koutky v úžasném krajinném prostředí. U Korunního rybníka se nachází pískové pláže, k bezplatnému zapůjčení jsou k dispozici i loďky. V blízkosti řeky Teplé je venkovní táborové ohniště a zařízený volnočasový areál pro děti i dospělé s vrbovými prvky, travnatým hřištěm, lanovkou, pískovištěm či prolézačkami. Kdo má rád adrenalinové zážitky, může s příslušným vybavením zdolat 1. českou bioferratu. A pro ty, co mají více času, máme možnost táboření, třeba spojené s rangerským putováním po Panoramatické stezce.
Více se dozvíte v kapitole „Nabízíme“.

 

Věda do škol

 

V rámci projektu Věda do škol probíhají v Bečovské botanické zahradě pravidelné semináře. Cílem tohoto projektu je vytvořit a realizovat ucelenou nabídku kurzů dalšího vzdělávání a exkurzí pro pedagogické pracovníky Karlovarského kraje.

Botanika

Jednotlivé vzdělávací akce jsou zaměřeny na didaktiky přírodních věd, matematiky, environmentální výchovy a vzdělávání (EVVO). Také na podporu interdisciplinární a praktické výuky přírodovědných předmětů. Cílovou skupinou jsou učitelé prvního stupně ZŠ, učitelé přírodovědných předmětů a ZŠ a SŠ, ale i učitelé dalších aprobací, protože některé aspekty trvale udržitelného rozvoje (environmentální etika, právní otázky ochrany ŽP) zasahují i do humanitních oborů. EVVO je vhodným průsečíkem těchto oborů a pro její úspěšnou realizaci v podmínkách základních a středních škol je interdisciplinární přístup učitelů nezbytný.

Pokusy


Všechny kurzy jsou nabízeny pedagogickým pracovníkům Karlovarského kraje bezplatně. Každý účastník po úspěšném absolvování kurzu obdrží certifikát. Od září 2013 již zde proběhlo několik velmi zajímavých seminářů a jejich nabídka stále pokračuje.

Prace v terenu

Nejbližší semináře se uskuteční na téma Les kolem nás a Land Art. Termíny ohledně těchto kurzů sledujte prosím na stránkách http://vedadoskol.cuni.cz/ a také na www.becovskabotanicka.cz.

kontaktní osoba pro kurz Věda do škol

Ing. Naděžda Sochorová, Bečovská botanická zahrada

tel: 736 643 229

Kalendář akcí

březen 2019
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aktuální akce

logo clen UBZCR

Zivy kraj-logo banner

karlovarsky kraj

Obnova Bečovské botanické zahrady, environmentální vzdělávání i volnočasové aktivity probíhají za podpory Karlovarského kraje.

BBZ 100 let-R

kytkoptak bily

Kraj zivych vod-logo banner

Blíž k přírodě

anna - orez

ZPP

Stara Posta-logo banner

Přihlašovací formulář