Bečovská botanická zahrada

23/02 ZO ČSOP Berkut

Rekreační a sportovní využití

Rekreační a sportovní vyžití

Rekreační a sportovní vyu ferrata
Bioferrata
– první skalní stezka v České republice, kde si můžete vyplavit adrenalin z těla, ale také se něco dozvědět o vegetaci skalních štěrbin. Pro toto sportovní vyžití vám zapůjčíme (na zálohu) horolezecké vybavení. Pro výstup si můžete zvolit různě náročné trasy ( je zde vhodná i pro děti). Každopádně je ze skalních výstupů nevšední pohled na botanickou zahradu a celkově to jistě bude pro vás nezapomenutelný zážitek. Přijďte to vyzkoušet!

Rekreační a sportovní vyu Lodičky
Lodičky
– původní vodní plocha Korunního rybníka byla při rekonstrukci botanické zahrady obnovena. Proto si u nás můžete zapůjčit lodičky a vychutnávat si pohled na botanickou zahradu z vodní hladiny. Lodičky jsou lehké, a proto je mohou snadno obsluhovat i děti, pro které je to velká atrakce (samozřejmě za doprovodu dospělých). Při plavbě na rybníku, můžete navštívit Ostrov slunce, který je v letních měsících poset ohnivými květy měsíčku lékařského. Zde můžete vystoupit a využít dřevěného mola a pohodlných lehátek ke slunění a odpočinku.

Rekreační a sportovní vyu stolní tenis
Míčové hry
– pro milovníky míčových her zde máme k zapůjčení voleyballovou síť s míčem, ale také fotbalové vybavení. Zahrát si můžete také badminton nebo stolní tenis. Vše vám zapůjčíme zdarma. Myslíme také na malé děti, které si mohou zapůjčit tříkolky, motorky, či jiná pohybová zařízení. Také hry, hlavolamy, omalovánky a knihy a jiné interaktivní hračky jsou nejmenším návštěvníkům plně k dispozici.

Rekreační a sportovní vyu barefoot
Barefootterapy
– terapie chůze bosou nohou je velmi přínosná pro vaše zdraví. V botanické zahradě se můžete procházet po měkkých trávnících, ujít si celou prohlídkovou trasu po mlatovém povrchu, či si vyzkoušet dráhu, která je uzpůsobena pro tento typ relaxace. Jedná se o dráhu, kde se střídají jednotlivé materiály, které se od sebe liší svou strukturou i texturou. Přijďte si tento netradiční prvek vyzkoušet a promasírovat si chodidla i dlaně! Vydanou energii návštěvníci zpět načerpají z mohutných stromů, které si mohou obejmout, ze samotné země na kterou si mohou lehnout, či ulevit svému namáhanému zraku pohledem do zelených listů v koruně.

Vydanou energii návštěvníci zpět načerpají z mohutných stromů, které si mohou obejmout, ze samotné země na kterou si mohou lehnout, či ulevit svému namáhanému zraku pohledem do zelených listů v koruně.

 

logo clen UBZCR

Hledej

Logo KV zivy kraj

karlovarsky kraj
Obnova Bečovské botanické zahrady, environmentální vzdělávání i volnočasové aktivity probíhají za podpory Karlovarského kraje.

 

 

Blíž k přírodě


 

kytkoptak bily

 

NET4GAS banner Setkani 2016 136x89

 

NET4GAS banner 136x89px

 

anna - orez

Přihlašovací formulář