Menu
Bečovská botanická zahrada

Vítejte na oficiálních stránkách

Bečovské botanické zahrady

Strom Olgy Havlové - vzpomínková akce 24.9.2023

Strom Olgy Havlové  - vzpomínková akce 24.9.2023

Víte, že v Bečovské botanické zahradě se nachází jeden z 90 stromů vysazených na počest Olgy Havlové? A také že je to strom, který je v současné době největší?

Víte, že v Bečovské botanické zahradě se nachází jeden z 90 stromů vysazených na počest Olgy Havlové?  A také že je to strom, který je v současné době největší?

Vysazen byl v roce 2018 k jejím nedožitým 85. narozeninám. Pět let uteklo a naší převislé vrbě se u Korunního rybníku velice daří. Vzpomínková akce byla spolupořádána s Výborem dobré vůle - Nadace Olgy Havlové za účasti ředitelky Moniky Granja.  Světlo dobré vůle, které v lidech probouzela Olga Havlová, můžete tak s námi nést dál. 

V rámci této vzpomínkové akce "Olga je tu s námi" zazněla v podání Koditek bandu i originální píseň, jejíž autorkou a interpretkou je Aneta Langerová. K prohlédnutí byla výstava fotografií o paní Olze Havlové. Třiatřicet fotografií umístěných na 26 plakátech zobrazovala počátky činnosti Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. Fotografie pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další.

Datum vložení: 16. 11. 2023 19:55
Datum poslední aktualizace: 16. 11. 2023 19:56
Autor: Správce Webu

Pro návštěvníky

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Bečovské botanické zahrady

Naši partneři

Obnova Bečovské botanické zahrady, environmentální vzdělávání i volnočasové aktivity probíhají za podpory Karlovarského kraje. Dílčí projekty jsou spolufinancovány ze strany MŠMT, SFŽP, Karlovarského kraje, ÚVR ČSOP a MAS Kraj živých vod. Zaměstnanecká místa vznikají za podpory MPSV a ÚP.

Mohlo by Vás zajímat


nahoru